اجتماعی

انتقاد معروف از بی سروسامانی فدراسیون والیبال

سعید معروف در نشست خبری پس از مسابقه تیم‌های ملی والیبال ایران و کره جنوبی گفت: مسابقات مراحل نیمه‌نهایی و نهایی همیشه سخت است و مهم نیست مقابل چه تیمی بازی می‌کنیم. خوشبختانه با وجود باختن در ست اول، توانستیم به بازی برگردیم. روز خوب ما نبود ولی توانستیم به پیروزی برسیم.

وی درباره مسابقه فینال گفت: بازیکنان در بازی بعدی با انگیزه زیاد به میدان خواهند رفت. با توجه به اینکه پیش از این مقابل استرالیا شکست خورده‌ایم، دوست داریم در فینال دوباره با این تیم روبرو شویم تا هم شکست قبلی را جبران کنیم و هم مقابل تماشاگران خودی، جام قهرمانی را به دست بیاوریم.

معروف در پاسخ به این سوال که با توجه به فشردگی مسابقات تیم ملی در ماه‌های اخیر چه راهکاری برای حفظ انگیزه بازیکنان در جام جهانی وجود دارد؟ گفت: هیچ راهکاری وجود ندارد. جمع و جور کردن این فدارسیون بی در و پیکر نه کار ماست و نه کار شما. جنگ در والیبال بر سر صندلی ریاست و مقام است. مسابقات قهرمانی آسیا را میزبانی کرده‌ایم درحالی که رئیس نداریم، به جام جهانی هم می‌خواهیم برویم درحالی که همچنان رئیس نداریم.

وی ادامه داد: کادر فنی، سرپرستی و بازیکنان تا اینجا پیش آمده‌اند و دمشان هم گرم. در سختیها و پیروزیها و شکستها در کنار هم بودیم و جلو آمدیم. اگر بخواهم درد دل کنم باید سه ساعت حرف بزنم. فدراسیون آن‌قدر بی در و پیکر هستیم که فقط باید سرمان را پایین بیاندازیم و بازی کنیم. اگر پیروز شدیم که نوش جان بازیکنان و اگر قهرمان هم نشدیم که فدای سرشان.

کاپیتان تیم ملی گفت: بدون هیچ چشمداشتی فقط و فقط بخاطر مردم تا اینجا آمدهایم و این صحبت‌هایم شعار نیست. تا اینجا به احترام کادر فنی و کادر سرپرستی آمدهایم. در جام جهانی هر نتیجه ای که بگیریم فدای سر بازیکنان. اگر فردا قهرمان شدیم دم بازیکنان گرم و شیر مادر حلالشان اما اگر قهرمان هم نشدیم فدای سرشان. ۶ ماه زحمت کشیدیم، دم همه کسانی که والیبال را حمایت می‌کنند گرم. با این فدراسیون بی در و پیکر دنبال راهکار نباشید.