اجتماعی

در تهران سقوط جرثقیل دو قربانی گرفت

سید جلال ملکی با اعلام خبر سقوط مرگبار جرثقیل بر روی خودرو در انتهای بزرگراه شهید محلاتی درباره جزئیات این حادثه اظهار کرد: ساعت ۱۲:۱۹ امروز حادثه واژگونی یک دستگاه جرثقیل سنگین در انتهای بزرگراه شهید محلاتی به سامانه ۱۲۵ اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان چهار ایستگاه آتش‌نشانی همراه با دو دستگاه جرثقیل سنگین و یک دستگاه جرثقیل سبک سازمانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران ادامه داد: در محل مشاهده شد داخل شهربازی منطقه یک دستگاه جرثقیل ۱۶۰ تن خصوصی مشغول کار روی وسیله‌ای بزرگ بوده که به دلیل نامشخص واژگون شده و روی سطح بزرگراه شهید محلاتی افتاده بود.

وی تصریح کرد: متأسفانه بوم بزرگ این جرثقیل روی یک دستگاه تاکسی و چند عابرپیاده افتاده بود که تا به این لحظه بوم سنگین جرثقیل جابه‌جا شده؛ داخل خودروی تاکسی مردی حدوداً ۶۰ ساله (راننده تاکسی) در وضعیت بسیار حساس زیر بوم گرفتار شده بود.

وی افزود: آتش‌نشانان این فرد را در یک عملیات حساس بدون تکان خوردن بوم سنگین جرثقیل، از خودرو خارج کردند؛ این شخص خوشبختانه زنده اما دچار مصدومیتهای زیادی شده و تحویل عوامل اورژانس شد.

ملکی با اشاره به مرگ دو نفر در لحظات اولیه برخورد با بوم جرثقیل، گفت: در حال حاضر این حادثه تاکنون دو فوتی و چهار مصدوم برجای گذاشته است و عملیات برای بریدن قطعات بوم و جابه‌جایی قطعات جرثقیل سنگین ادامه داد.