اقتصادی

تسهیلگری بانک صادرات و شرکت صرافی سپهر برای واریز ارز صادر کنندگان

مدیرعامل شرکت صرافی سپهر بانک صادرات ایران گفت: این شرکت با همکاری شعب ارزی بانک صادرات ایران در سطح کشور، ارزهای حاصل از صادرات را از واحدهای ارزی دریافت و طبق تعامل بین بانک و شرکت در همان روز به حساب تولیدکنندگان و صادرکنندگان واریز می‌کند.

به گزارش روابط عمومی بانک صادرات ایران به نقل از خبرگزاری «ایرنا»، محمودرضا گشادرو در نشست هم‌اندیشی رفع موانع و مشکلات ارزی فعالان عرصه تولید و اقتصاد استان زنجان اظهار کرد: شرکت صرافی سپهر در موضوع صادرات در جایگاه صرافی به بانک مرکزی معرفی شده و جزو ۱۳ صرافی است که به نیابت از بانک مرکزی، ارزهای حاصل را خریداری و به واردکنندگان واگذار می‌کند. در زمینه واردات نیز تمام شعب ارزی بانک صادرات ایران، نقش واسطه را در صدور حواله‌های ارزی بر عهده دارند.

وی با بیان اینکه شرکت سپهر تا زمانی که وجه به حساب تولیدکنندگان واریز شود، خود را مسئول پیگیری می‌داند، افزود: این شرکت، نقش خود را با حجم عملیات بزرگ ارزی برای حمایت از فعالان اقتصادی در کشور انجام می‌دهد، به گونه‌ای که صرافی سپهر جایگاه و نقش فعالان اقتصادی را در بانک‌های خارج از کشور داشته و فرآیند دریافت و پرداخت را از طرف تولیدکنندگان انجام می‌دهد.

مدیرعامل شرکت صرافی سپهر بانک صادرات ایران ادامه داد: این شرکت به دلیل پتانسیل شعب بانک صادرات ایران در برخی کشورهای خارجی که مقصد صادرات تولیدکنندگان ایرانی است، ارز حاصل را در آنجا دریافت و معادل ریالی آن را در داخل کشور به حساب تولیدکنندگان واریز می‌کند و نیازی به انتقال فیزیکی پول نیست.

گشادرو خاطرنشان کرد: هدف بانک صادرات ایران از تاسیس شرکت صرافی سپهر، درآمدزایی نیست بلکه به دنبال حفظ و نگهداری مشتریان در داخل بانک و جلب رضایت فعالان اقتصادی است.

وی با بیان اینکه شرکت صرافی سپهر بانک صادرات ایران از نظر کمک به سیستم بانکی کشور در جایگاه اول یا دوم قرار دارد، افزود: بانک صادرات ایران با شرکت‌های ابزاری خود از جمله صرافی سپهر در صدد این بوده که در عرصه اقتصادی و بین‌المللی کشور، به صورت فعال حضور داشته باشد.