استانی

سرمای زیر صفر در پایتخت‌
برف و باران در کشور ادامه دارد

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه روزهای آینده نیز بارش برف و باران در بسیاری از نقاط کشور ادامه دارد، گفت: آسمان تهران فردا ابری؛ در برخی ساعات با بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

صادق ضیائیان در تشریح آخرین وضعیت جوی کشور با بیان اینکه امروز سامانه بارشی در مرکز، جنوب غرب و به تدریج شرق کشور فعال است، اظهار داشت: این سامانه بارشی تا روز چهارشنبه در سطح کشور فعال خواهد بود. 

وی ادامه داد: امروز در استان‌های مازندران و گیلان بارش باران و در ارتفاعات این استان‌ها بارش برف را شاهدیم؛ همچنین در ارتفاعات استان‌های تهران،‌ البرز و قزوین بارش برف و در استان‌های سمنان، قم، اصفهان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، یزد کهگیلویه و بویراحمد، فارس و مرکزی برف و باران و در خوزستان و بوشهر رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: روز دوشنبه در ارتفاعات استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش برف و در بخش‌های پایین‌تر باران پیش‌بینی می‌شود؛ همچنین دوشنبه برف و باران در استان‌های تهران، البرز، سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، اصفهان، یزد، چهارمحال و بختیاری، فارس، کرمان و کهگیلویه و بویراحمد پیش‌بینی می‌شود. 

وی ادامه داد: روز سه‌شنبه بارش باران و برف در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان خواهیم داشت، ضمن آنکه در سمنان،‌ خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، کرمان و فارس بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی اضافه کرد: روز چهارشنبه بارش باران و در ارتفاعات بارش برف در استان گلستان پیش‌بینی می‌شود، همچنین در شرق سمنان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، شرق یزد و کرمان بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود. 

ضیائیان افزود: روز پنج‌شنبه بارش باران و در ارتفاعات برف در استان‌های مازندران، گیلان و گلستان پیش‌بینی می‌شود، ضمن آنکه بارش برف در خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ادامه دارد. 

وی تأکید کرد: احتمال آبگرفتگی معابر و جاری شدن روان آب، لغزندگی و مه آلود شدن و اختلال تردد در جاده‌های کوهستانی و وزش تند بادهای لحظه‌ای در مناطقی که ذکر شد وجود دارد.

ضیائیان در تشریح وضعیت جوی پایتخت گفت: آسمان تهران فردا ابری در برخی ساعات بارش برف پیش‌بینی می‌شود، همچنین روز سه‌شنبه نیز آسمان تهران در ساعات اولیه ابری با بارش برف همراه خواهد بود و پس از آن کاهش ابر پیش‌بینی می‌شود و روز چهارشنبه آسمان تهران صاف است؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران ۵ درجه و صفر درجه خواهد بود و روز سه‌شنبه کمینه دما در تهران به یک‌ درجه زیر صفر می‌رسد. 

مدیر پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی ادامه داد: فردا بندرعباس با بیشینه دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمتری مرکز استان و همدان با  کمینه دمای ۹ درجه زیر صفر، شهر کرد با کمینه دمای ۸ درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.