استانی

تلاش ۴ بوکسور آذربایجان‌غربی برای طلایی کردن مدال‌های برنزشان

سرمربی تیم بوکس آذربایجان‌غربی گفت: چهار ورزشکار استان با غلبه بر حریفان ضمن رسیدن به دیدارهای مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور و انتخابی تیم ملی، نشان‌های برنز خود را مسجل کردند و برای طلایی کردن این مدال‌ها تلاش می‌کنند.

طاهر جباری روز دوشنبه افزود: «ادریس عزیزیان، یاسر اکبرسلطانی، حسین دانشور و سیامک قربانی» به ترتیب در وزن‌های ۶۳، ۷۵، ۸۱ و ۹۱ کیلوگرم، بوکسورهای راه‌یافته استان به دیدارهای نیمه‌نهایی هستند و امشب برای فینالیست شدن به روی رینگ می‌روند.

وی بیان کرد: شهرام جلالی، عباس فرشه، علی کریمی و محمد عزیزی دیگر بوکسورهای تیم منتخب استان در این مسابقات بودند که با شکست در دیدارهای مقدماتی از رسیدن به مراحل بالاتر بازماندند.

وی ادامه داد: این مسابقات از بار فنی بسیار بالایی برخوردار است و بوکسورهای شرکت‌کننده برای به نمایش گذاشتن تمام توان خود و رسیدن به اردوی تیم ملی تلاش می‌کنند.

سرمربی تیم بوکس آذربایجان‌غربی گفت: قرار است با نظر سرمربی تیم ملی بوکس نفرات برتر این رقابت‌ها به اردوی جدید تیم ملی که از یکم آذر آغاز خواهد شد، دعوت شوند و بسیار خرسندیم که بوکسورهای استان نیز با رسیدن به جمع برگزیدگان این مسابقات، به این اردو راه یافتند.

ین رقابت‌ها از روز جمعه ۲۴ آبان ماه جاری با حضور ۱۸۰ بوکسور از ۳۰ استان (به اضافه توابع تهران، منطقه آزاد کیش و منطقه آزاد اروند) به مناسبت گرامیداشت هفته وحدت و بزرگداشت یاد و خاطره ۱۲ هزار شهید سرفراز آذربایجان‌غربی به مدت پنج روز در سالن سه هزار نفری شهیدان آهن‌دوست شهر ارومیه پیگیری می‌شود.

قرار است با نظر سرمربی تیم ملی بوکس نفرات برتر این رقابت‌ها به اردوی بعدی تیم ملی که از یکم آذر برگزار می‌شود، دعوت شوند.

تیم بوکس بزرگسالان آذربایجان‌غربی نیز با حضور هشت بوکسور به نام‌های شهرام جلالی، عباس فرشه، ادریس عزیزیان‌فر، علی کریمی، یاسر اکبرسلطانی، حسین دانشور، محمد عزیزی و سیامک قربانی به سرمربی‌گری طاهری جباری و مربی‌گری محمد عزیزی، محمدرضا شاطرلو و ابراهیم اکبرسلطانی به مصاف حریفان کشوری خود رفته‌است.

طی سال ۱۳۹۴ نیز بیست‌وپنجمین دوره مسابقات بوکس بزرگسالان قهرمانی کشور گرامیداشت ۱۲ هزار شهید آذربایجان‌غربی در شهر ارومیه برگزار شد؛ همچنین نخستین دوره مسابقات بوکس دانشجویان کشور و انتخابی تیم ملی با حضور ۹۲ ورزشکار از ۲۸ استان سراسر کشور تیر سال ۱۳۹۷ در سالن دانشگاه شهید قاضی طباطبایی ارومیه برگزار شد.

محمد عزیزی و حسین دانشور ۲ ملی‌پوش جوان استان نیز به تازگی از اردوی تیم ملی کشور بازگشتند و در این دوره از مسابقات قهرمانی کشور حضور دارند.

بوکس از جمله رشته‌های رزمی است که در آذربایجان‌غربی قدمتی بیش از ۵۰ ساله دارد و در سال‌های اخیر پیشرفت خوبی داشته و مورد استقبال جوانان استان قرار گرفته‌است.

طاهر جباری، حسین مادردوست، محمدرضا شاطرلو و ایوب پورتقی قوشچی از جمله قهرمانان ملی‌پوش آذربایجان‌غربی هستند که از دهه‌های ۵۰ تا ۸۰ شمسی موفق به کسب عناوین مهم آسیایی و بین‌المللی برای ایران اسلامی شده‌اند.

در دهه ۹۰ شمسی نیز بوکسورهایی همچون هادی ماکویی، امین بخشی‌زاده، وحید ابراهیمی، یونس حسن‌پور، حسین دانشور، مهدی ماکویی و محمد عزیزی به اردوهای تیم ملی دعوت شدند.

بیش از یک‌هزار ورزشکار در رشته ورزشی بوکس در آذربایجان‌غربی فعالیت می‌کنند.