اجتماعی

تحلیل اصفهانیان از روند داوری در مسابقات فوتبال

فریدون اصفهانیان درباره عملکرد دو هفته ابتدایی داوران در مسابقات لیگ برتر گفت: گروه آنالیز داوری متشکل از رضا غیاثی و حسین عسگری امروز جلسه‌ای را برگزار کرد و فیلم بازی‌ها را به همراه گزارش ناظران بازبینی و بررسی کردیم.

وی ادامه داد: پس از بازبینی، در مجموع عملکرد داوران در این ۱۶ بازی را مثبت ارزیابی می‌کنیم. البته داوران با تصمیمات انضباطی درباره کارت‌های زرد و قرمز مشکلاتی داشتند که پس از آنالیز با داوران صحبت و نکاتی را برای آنها یادآوری کردیم. همین‌طور اگر ناظری به اشتباه نمره‌ای به داور بازی داشته باشد، آن را نیز در این جلسات بررسی می‌کنیم. این تغییر روش را در دستور گروه آنالیز داوری قرار دادیم و امیدواریم این تغییر رویه در آینده برای داوران مثمرثمر باشد.

اصفهانیان درباره دلیل سفر زمینی تیم داوری بازی ذوب‌آهن – استقلال به اصفهان هم گفت: آنها به دلیل اینکه در همدان بودند، باید به تهران می‌آمدند و سپس با پرواز تهران به اصفهان می‌رفتند که به همین دلیل خودشان اعلام کردند با ماشین از همدان به اصفهان می‌رویم.

عضو هیئت رئیسه فدراسیون خاطرنشان کرد: با توجه به اعلام مهدی تاج، رئیس فدراسیون درباره بخش‌نامه سفرهای هوایی برای داوران، این دستورالعمل شامل حال داوران نمی‌شود و کمافی السابق این رویه ادامه خواهد داشت.

وی درباره برگزاری دوره‌های توجیهی برای داوران  لیگ دو و سه افزود: مانند سال‌های گذشته کلاس‌های توجیهی را در چهار استان برگزار خواهیم کرد که اولین دوره آن به میزبانی هیئت فوتبال استان گیلان از روز پنجشنبه ۱۸ مردادماه آغاز می‌شود. جا دارد از هیئت فوتبال استان‌ها که تقبل میزبانی این دوره‌ها را بر عهده گرفتند، تشکر کنم.