اقتصادی

مشارکت بانک صادرات در نوسازی ناوگان جاده ای کشور

مشارکت بانک صادرات ایران در نوسازی ٢٢٢٢ دستگاه خودرو سنگین اسکانیا، فصل تازه‌ای از اجرای طرح نوسازی ناوگان باربری جاده‌ای کشور را رقم زد.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، قرارداد تامین مالی و لیزینگ دو هزار دستگاه کشنده اسکانیا توسط بانک صادرات ایران با شرکت صنعتی ماموت با افزودن یک الحاقیه برای بالا بردن سقف تسهیلات، وارد فاز جدیدی از همکاری برای نوسازی کامیون‌های فرسوده در جاده‌های کشور شده است.
بنا براین گزارش، مدیریت شعب استان البرز این بانک در قالب تفاهم‌نامه‌ای با مجتمع صنعتی ماموت، نوسازی دو هزار دستگاه خودرو سنگین (کشنده و تریلر) را بر عهده گرفت که از ابتدای اجرای این تفاهم‌نامه در سال ٩٦ تا پایان شهریور ماه سال ٩٧، بالغ بر ٥ هزار و ٨٠٠ میلیارد ریال برای نوسازی ١٦٧٧ دستگاه خودرو سنگین با کشنده‌های پیشرفته «اسکانیا» تخصیص یافته و تا پایان مدت قرارداد ٢ ساله بانک با این شرکت، تعداد ناوگان خودروهای نوسازی شده به دو هزار دستگاه خواهد رسید.
تسهیلات در نظر گرفته شده در تفاهم‌نامه اولیه بانک صادرات ایران با شرکت صنعتی ماموت برای خرید هر دستگاه خودرو سنگین اسکانیا (کشنده و تریلر) به طور متوسط ٣ میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال بوده که این میزان با افزوده شدن الحاقیه جدید به صورت اختیاری برای متقاضیان به حدود ٤ میلیارد و ٥٠٠ میلیون ریال افزایش یافته است.
در مراسمی که با حضور مدیران بانک صادرات استان البرز و به مناسبت رونمایی از دو هزار و دویست و بیست و دومین خودرو تحویلی این شرکت با تسهیلات بانک‌های کشور برگزار شده بود از اقدامات حمایتی بانک صادرات ایران در اجرای طرح نوسازی باربری جاده‌ای کشور تقدیر شد.
اجرای تفاهم‌نامه منعقده بین بانک صادرات ایران، مجتمع صنعتی ماموت و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور در سال ٩٥ با اهداف مهمی همچون اثرگذاری مستقیم در ساماندهی تجهیزات حمل و نقل جاده‌ای، کمک و همراهی در امر ایجاد اشتغال، رونق بخشی به خدمات محصولات بیمه‌ای، کاهش چشمگیر خطرات جاده‌ای و یاری‌رساندن به امکان کنترل و رهگیری متناسب سوخت مورد توجه مقامات کشور نیز قرار گرفت. شرکت صنعتی ماموت تا کنون ٢٠ هزار کشنده اسکانیا تولید و راهی جاده‌های کشور کرده است.