هنری

هفتمین دوره «آیین چراغ، خاموشی نیست»

مراسم یادبود هنرمندان درگذشته کشور در سال ٩٧ با عنوان «آیین چراغ، خاموشی نیست» با حمایت بانک صادرات ایران برگزار می‌شود.
به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران، هفتمین دوره یادبود هنرمندان درگذشته سال جاری، با حمایت این بانک توسط خانه هنرمندان، پنج‌شنبه ١٦ اسفند در سالن ناظرزاده تماشاخانه ایرانشهر برگزار می‌شود.
در این مراسم که با حضور و سخنرانی پیروز حناچی، شهردار تهران و جمعی از هنرمندان و خانواده‌های هنرمندان درگذشته برگزار خواهد شد، حجت‌اله صیدی، مدیر عامل بانک صادرات ایران نیز سخنرانی خواهد کرد.
مجید رجبی‌معمار، مدیر‌عامل خانه هنرمندان در خصوص برگزاری این مراسم گفت: امسال نیز همانند شش سال قبل، یادبود هنرمندان درگذشته را در «آیین چراغ، خاموشی نیست»، گرامی خواهیم داشت. هنرمندانی که رفتند ولی شمه‌ای از وجود خود را در آثارشان باقی گذاشتند تا برای همیشه ماندگار شوند.
بانک صادرات ایران در راستای عمل به مسئولیت‌ اجتماعی خود و حضور حمایتی در عرصه‌های فرهنگی و تربیتی جامعه، برنامه‌های مختلفی را در دستور کار خود قرار داده که علاوه بر حمایت از تولید آثار هنری و بزرگداشت هنرمندان مردمی، تفاهم‌نامه همکاری با موسسه شهر کتاب در راستای تقویت فرهنگ کتابخوانی و نشر، حمایت از هنر سینمای متعهد، برگزاری جشن حافظ، حمایت محوری از برگزاری چهل و هشتمین جشنواره بین‌المللی فیلم رشد با موضوع مقولات تربیتی و آموزشی در حوزه کودک و نوجوان و پشتیبانی از چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم پرواز با موضوع  فرهنگ‌سازی در خصوص توانمندی‌های افراد معلول، پشتیبانی از برگزاری یادبود هنرمندان، ترویج آیین‌های نوروزی و حمایت از روز درختکاری را نیز در برنامه‌های خود، دنبال خواهد کرد.