اقتصادی سیاسی

آمادگی کمک به دولت در همه بخش‌ها را داریم

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه ایجاد هم افزایی و همکاری با دولت و نهادهای انقلابی همواره یکی از برنامه هایی است که در دستورکار بسیج بوده، تاکید کرد: در این راستا آمادگی کمک به دولت در همه بخش ها را داریم.

سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین صبح امروز(پنجشنبه) در حاشیه آئین تکریم و معارفه رئیس این سازمان و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امسال را به دلیل شرایط اقتصادی کشور سال تولید رونق ملی نامگذاری کردند که در این خصوص اقشار بسیج برنامه‌های خوبی تاکنون داشته‌اند و این برنامه‌ها را ادامه خواهیم داد.

وی افزود: چنانچه نیاز به برنامه‌های جدیدی باشد آن را تدوین خواهیم کرد تا در خدمت بخش‌های تولیدی کشور خصوصا در مناطق محروم استفاده شوند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه از جوانان جویای شغل با ایجاد واحدهای کوچک تولیدی حمایت خواهیم کرد، گفت: با آموزش هایی که داده می شود و پشتیبانی‌های لازمی که در ایجاد کارگاه های کوچک و زودبازده به عمل می‌آید، این برنامه را تداوم خواهیم داد.

سردار سلیمانی در خصوص برنامه های سازمان بسیج مستضعفین برای مقابله با تحریم‌ها، خاطرنشان کرد: رونق تولید یکی از راه های مقابله با تحریم است، چراکه اقتصاد مقاومتی را به منصه ظهور خواهد رساند و با تحرک و پویایی که در اقتصاد ایجاد می‌کند موجب بالا رفتن ارزش پول ملی می‌شود. از طرفی خودکفایی در زمینه محصولات اقتصادی بستری برای صادرات می شود.

وی در پاسخ به سوالی پیرامون همکاری بسیج با دولت، عنوان کرد: ایجاد هم افزایی و همکاری با دولت و نهادهای انقلابی همواره یکی از برنامه هایی است که در دستورکار بسیج بوده و در این راستا آمادگی کمک به دولت در همه بخش ها را داریم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: برای این همکاری به ویژه در بخش های اجتماعی که مربوط به اقتصاد مقاومتی و رونق تولید می شود آمادگی کامل وجود دارد.

سردار سلیمانی پیرامون فعالیت گروه های جهادی نیز تصریح کرد: ارائه خدمات اجتماعی یکی از اولویت های کاری بسیج است؛ البته این خدمات محورهای مختلفی دارد که یک بخش آن مربوط به گروه های جهادی می شود.

وی در پایان گفت: با توسعه گروه های جهادی و فرهنگ جهادی امیدواریم بتوانیم از نیروی جوان بهره لازم را در عرصه های اقتصادی و محرومیت زدایی ببریم.