سیاسی

«بسیج» جوشان است و پایان نمی یابد

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز بسيج، تغيير دهنده همه معادلات در فضای مواجهه نظام اسلامی با نظام سلطه است، گفت: با بسيج می‌خواهيم آرزوهای دشمن را دفن کرده و پيشرفت كنيم.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آئین تکریم و معارفه رئیس سازمان بسیج مستضعفین که صبح امروز (پنجشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: ما حتما قادر نیستیم ابعاد عظیم پدیده با شکوه بسیج را توصیف کنیم اما می توان بسیج را نماد و تجسمی زمینی از آیات آسمانی قران توصیف کرد. بسیج مجمع مردان و زنانی است که پاکیزگی را دوست دارند و قطعا مجمع کسانی است که هیچ یک از جذابیت های ظاهری دنیا آنان را شیفته خود نمی کند.

وی افزود: بسیج مولود انقلاب اسلامی است و معجزه ذهنی امام(ره) است که توانستند افق های وسیعی را برای دفاع از انقلاب اسلامی با محوریت بسیج بگشایند. این ایده مبارک امروز تغییر دهنده همه معادلات در فضای مواجهه با نظام اسلامی با نظام سلطه است.

سرلشکر سلامی ادامه داد: بسیج کاملا یک نهاد الهی و مقدس است و تصویر فضیلت های انقلاب در سیمای انسانی در بسیج متجلی است. می خواهیم با بسیج قله های بزرگی را فتح کنیم و مستکبران را بشکنیم و ارزش های اسلام را جاری کنیم تا روح مقاومت و ایستادگی در کالبد جهان اسلام احیا شود. با بسیج می خواهیم آرزوهای دشمن را دفن کنیم و پیشرفت کنیم و سنگرهای کلیدی جهان را با بیرق عدالت فتح کنیم.

فرمانده کل سپاه گفت: بسیج فرمول غلبه است و تا زمانی که بسیجیان حرکت می کنند، تفکر اسلامی را ترویج می کنند که این پیشرفت، عزت و امنیت آفرین است.

وی با بیان اینکه امروز ملت ایران در حال ساختن یک تاریخ باعظمت است، عنوان کرد: ملت ایران در حال شکستن یک امپراطوری مادی در دنیاست و بسیج موازنه قدرت را تغییر داده است. ملت ایران. امروز توانسته سیاست های پیچیده، مرکب، چند وجهی و تار عنکبوتی دشمنان را متلاشی کند.

سرلشکر سلامی گفت: ملت ایران در برابر یک سناریو جهانی کاملا ایستاده اند و این ایستادگی آگاهانه است. دشمن تلاش کرده کلیت ایران را تحت فشار اقتصادی، روانی و اطلاعاتی قرار دهد، اما ملت ایران در میانه این نبرد سرافرازانه در پرتو هدایت های رهبری ایستاده است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه نیروی به هم پیوسته امام و امت جبهه شکست ناپذیری را ایجاد کرده است، گفت: شکست اندیشه های دشمن را در میدان می بینیم؛ شکست قدرت های بزرگ کاملا قابل رویت است و همه راه ها بر آنها بسته شده است. می خواستند هراس از جنگ ایجاد کنند؛ فشار اقتصادی، عملیات روانی و جنگ اقتصادی ایجاد کردند، اما با ایستادگی ملت ایران امروز هراس جنگ در دل آنها افتاده است.


وی با اشاره به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب، تاکید کرد: رهبری معظم انقلاب در آن دیدار قدرت و عظمت ملت ایران را نشان داد. وقتی امت و امام به هم می پیوند این اتفاق رخ می دهد که به معنای واقعی روحیه و تفکر بسیجی است و این عامل شکستن قدرت‌های بزرگ است.

سرلشکر سلامی گفت: درخشش بسیج وعده ماست و هیچ مانعی بر سر راه ما نیست، میدان جهاد عرصه کار ماست. بسیج از هیچکس نمی ترسد و ما همه امکانات را برای حرکت بسیج در صراط مستقیم فراهم می کنیم.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه بسیج جوشان و سیال است و هرگز پایان نمی یابد، گفت: به همه بسیجیان می گویم که شما در میدان تلاش، کار و عمل بزرگ می شوید، در خانه ها ننشینید، هجرت مقدمه جهاد است.

وی با اشاره به سوابق و ویژگی های سردار غیب پرور رئیس سابق سازمان بسیج مستضعفین، اظهار داشت: از مجموع زحمات سردار غیب پرور تقدیر و تشکر می کنم. تغییر در مسئولیت ها امری طبیعی است و ما پرچم را به دست یکدیگر می سپاریم. همچنان امیدواریم که از وجود سردار غیب پرور در سپاه استفاده کنیم و در تلاش هستیم این برادر عزیز را برای یک مسئولیت بزرگ در سپاه متقاعد کنیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه خوشحالیم پرچم به دست برادری با ٧٩ ماه حضور در جبهه داده می شود، تاکید کرد: سردار سلیمانی نیز تمام طول عمر خود را در میدان جهاد بوده است و ایشان شخصیتی با سعه صدر هستند. امیدواریم با معانی بزرگ و بلندی که در حکم رهبر معظم انقلاب وجود دارد، بتوانند این اهداف بلند را محقق کنند.