اقتصادی

اعلام سود خالص شش ماه بانک صادرات

عملکرد شش‌ماهه بانک صادرات ایران نشان می‌دهد که این بانک در دوره مالی شش‌ماهه نخست امسال ۵۲ میلیارد و ۷۷۰ میلیون تومان سود خالص به دست آورده است.

به گزارش روابط‌عمومی بانک صادرات ایران به نقل از خبرگزاری ایبنا، انتشار گزارش شش‌ماهه عملکرد بانک صادرات ایران که با نماد «وبصادر» در بورس اوراق بهادار فعال است، نشان می‌دهد که این شرکت در این دوره عملکرد بهتری نسبت به سه‌ماهه نخست سال داشته است.

بر اساس صورت‌های مالی (حسابرسی‌نشده) منتشر شده در سامانه کدال، بانک صادرات برای دوره مالی منتهی به ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸، به ازای هر سهم ۳ ریال سود محقق کرده است. در سه‌ماهه نخست امسال این بانک به ازای هر سهم یک ریال سود محقق کرده و از نقطه سر به سر عبور کرده بود.

بررسی صورت‌های مالی این بانک نشان می‌دهد که درآمدهای مشاع آن در شش‌ماهه نخست امسال به ۹۱ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۷۹۹ میلیون ریال رسیده که افزایش قابل‌توجهی نسبت به دوره مشابه سال گذشته و همچنین پایان سال ۹۷ یافته است.

از سوی دیگر سود خالص این بانک برای دوره مالی مورد اشاره به ۵۲۷.۷۰۱ میلیون ریال رسیده که باز هم حاکی از بهبود عملکرد آن است. تمامی این موارد حکایت از بهبود تراز عملیاتی بانک صادرات به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های بورسی دارد.