بین الملل

حمله تند و بی سابقه رسانه های کره شمالی به جو بایدن

سانه رسمی کره شمالی امروز (جمعه) به معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا بابت تهمت زدن به رهبری کره شمالی حمله کرد و این کاندیدای دموکرات انتخابات ۲۰۲۰ ریاست جمهوری آمریکا را یک «سگ هار» توصیف کرد که باید از بین برود.

رویترز گزارش داد، خبرگزاری کی.سی.ان.ای کره شمالی به تهمتی که جوزف بایدن، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا به کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی زده بود، اشاره‌ای نکرد اما بایدن گفته که با یک «دیکتاتور قاتل» روبروست.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد، معاون رئیس جمهوری سابق آمریکا نشانه‌هایی از زوال عقل دارد و زمان آن رسیده تا از این زندگی خداحافظی کند: “این فرد جرات کرده تا عظمت و شرف رهبری کره شمالی را مورد تهمت قرار دهد. این آخرین تلاش یک سگ هار است که زندگی‌اش رو به مرگ است. سگ‌های هاری چون بایدن می‌توانند به افراد زیاد آسیب بزنند اگر به آنها اجازه داده شود تا به فعالیتشان ادامه دهند. آنها را باید تا سر حد مرگ با چوب زد پیش از آنکه خیلی دیر شود.”

این در حالیست که کره شمالی به روابط فردی نزدیک بین کیم جونگ اون و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای حفاظت از روابط بین دو کشور، ارج و قرب نهاده است.

دو طرف برای بهبود روابط و پایان دادن به برنامه تسلیحات اتمی سه بار دیدار داشتند.

ترامپ از حملات رسانه‌های کره شمالی علیه بایدن که پیشتر صورت گرفته بود، حمایت کرده است. در مه، کره شمالی بایدن را به خاطر انتقاد از رهبری این کشور یک “ابله” توصیف کرده بود.