اقتصادی

پوشش زنده اعتراضات بنزینی توسط تلویزیونهای فارسی زبان خارج نشین

بی بی سی فارسی و ایران اینترناشنال از جمله تلویزیونهایی هستند که به صورت جهت دار مبادرت به پخش مستقیم و زنده گزارش ها و تفسیرها پیرامون اعتراضات پراکنده بنزینی مردم برخی شهرها کرده اند.

امروز در شیراز،‌ گرگان،‌ بهبهان ، بوشهرخرم‌آباد،‌ قم،‌ ایلام و کرج، برخی رانندگان با خاموش کردن خودروهایشان و ایجاد ترافیک، ‌نارضایتی خود را نسبت به نرخ جدید بنزین اعلام کردند. در سنندج، ‌دورود و قزوین، مهدیشهر،‌ گرمسار و شاهرود نیز اعتراض‌هایی انجام شده است. 
اعتراض‌ها به اصلاح قیمت بنزین پس از آن آغاز شد که بر اساس مصوبه شورای عالی هماهنگی سران قوا،‌ از بامداد جمعه ۲۴ آبان، هر لیتر بنزین سهمیه‌ای با قیمت یک هزار و ۵۰۰ تومان و بنزین غیرسهمیه‌ای با قیمت سه هزار تومان عرضه خواهد شد. 
پیش‌تر،‌ محمود واعظی،‌ رئیس دفتر رئیس جمهوری،‌ در گفت‌وگوی اختصاصی با ایرنا اصلاح قیمت بنزین را «تصمیم مهمی»‌ عنوان کرد که «مورد توافق همه مسئولان نظام است و دولت پیش از این در چند مقطع قصد داشت آن را اجرا کند ولی هر بار به دلایلی با تاخیر مواجه شد» 
به دنبال افزایش قیمت بنزین،‌ دولت با اجرای طرح حمایت معیشتی بیش از ۶۰ میلیون شهروند ایرانی را مورد حمایت قرار خواهد داد. نخستین مرحله واریز وجه در قالب این طرح حداکثر تا ۱۰ روز آینده انجام خواهد شد.