سیاسی

مسؤولان به توصیه‌های رهبری عمل کنند

امام جمعه قم گفت: باید مسؤولان همت کرده و به توصیه‌های رهبر عزیز و فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای گوش فرا دهند و در این شرایط است که ما شاهد موفقیت در سایه مقاومت در برابر دشمنان خواهیم بود.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد با بیان اینکه اجرای عدالت اجتماعی نوعی سرمایه گذاری برای مدیران و حاکمان است، اظهار کرد: در جامعه‌ای که عدالت اجرا می‌شود مردم انگیزه پیدا می‌کنند به کمک مسؤولان بشتابند و هر هزینه‌ای که مسؤولان در اجرای عدالت اجتماعی کردند دوباره بر می‌گردد.

وی تصریح کرد: اجرای عدالت موجب آبادانی شده و فضای جامعه و محیط زندگی مردم رونق پیدا می‌کند و ایجاد دوستی و محبت بین مردم را به دنبال دارد.

امام جمعه قم با بیان اینکه اجرای عدالت در جامعه دستاوردهای سیاسی، روانی، اقتصادی و حقوقی دارد تصریح کرد: از جمله دستاوردهای سیاسی اجرای عدالت در جامعه، ایجاد امنیت است و جامعه برخوردار از عدالت احساس امنیت می‌کند.

وی با اشاره به سخنی از امام علی(ع) یادآور شد: در پرتو حکومت داری و اجرای عدالت می‌توان نشانه‌های دین و دینداری را به جامعه معرفی کنیم و در چنین جامعه‌ای مردم به دین عشق می‌ورزند و مظلومان جامعه زیر چتر عدالت قرار می‌گیرند.

حسینی بوشهری با بیان اینکه در جامعه عدالت محور به حقوق عامه مردم دست اندازی نمی‌شود، اضافه کرد: اجرای عدالت موجب شکست دشمن می‌شود؛ دشمنان اسلام و دین همیشه دنبال فرصت و روزنه‌ای برای ایجاد مفسده در جامعه اسلامی هستند و اگر نقطه ضعفی در جامعه اسلامی پیدا شده و عدالت محقق نشود بوق‌های تبلیغاتی دشمن به کار می‌افتد و ناامیدی را در بین مردم ترویج می‌کند.

وی تصریح کرد: وقتی عدالت در جامعه پیاده شد مردم به حاکمان عشق می‌ورزند و در چنین جامعه‌ای اتحاد حرف نخست را زده و زمینه نفوذ دشمن به طور کلی از بین می‌رود.

امام جمعه قم با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس گفت: بر اساس گزارش‌ها حضور ملت در راهپیمایی روز قدس چشمگیرتر از سال های قبل بود.

وی با اشاره به اینکه امسال در روز قدس ملت در مقابل نقشه خیانت آمیز دشمن با عنوان معامله قرن قرار گرفته بودند تصریح کرد: حضور باشکوه مردم ایران و ۱۰۰ کشور دیگر در راهپیمایی روز قدس نشان داد مردم راه امام(ره) را یافته‌اند و علیه آمریکا و رژیم صهیونیستی فریاد انزجار بر می‌آورند.

ملت همچنان به راه امام(ره) وفادارند

حسینی بوشهری با بیان اینکه مردم حضوری مثال‌زدنی در مراسم ارتحال امام(ره) داشتند یادآور شد: این حضور نشان داد که بعد از گذشت ۳۰ سال از ارتحال امام همچنان مردم بر پیمانی که با ایشان بسته‌اند وفادار هستند.

وی با اشاره به واقعه ۸ شوال گفت: در این روز وهابیون اقدام به تخریب قبور ائمه بقیع کردند؛ تفکر تکفیری امروز در دنیای اسلام وجود دارد و داعش امروز ادامه دهنده راه همان گروه انحرافی هستند که چنین اقدام شنیعی را رقم زدند. امیدوارم روزی برسد که جهان اسلام از شر این طرز تفکر و نگرش نجات یابند و امت اسلام با وحدت بتوانند به اهداف عالیه نائل شوند.

امام جمعه قم ۲۰ خرداد سالگرد شهادت آیت الله سعیدی را تسلیت گفت و یادآور شد: این مجاهد خستگی ناپذیر در عین اینکه یک عالم و ملا بود لحظه ای از مسیری که امام(ره) برای او ترسیم کرده بود عقب ننشست.

وی یادآور شد: ایشان بعد از تحمل شکنجه‌های فراوان در زندان به شهادت رسید و امروز فرزندان این شهید عزیز راه او را در مسیر همراهی با امام و انقلاب ادامه می‌دهند.

حسینی بوشهری در بخش دیگری از سخنان خود با تبیین ویژگی‌های شخصیت امام راحل تاکید کرد: ایشان الگوی رفتاری برای تمام آزادی‌خواهان بود؛ وقتی به ایشان می‌گفتند که مردم شما را تنها می‌گذارند در پاسخ می‌فرمودند ملتی که می‌شناسم رفیق نیمه راه نیستند.

وی تاکید کرد: او سخت خداباور بود و هدفش را قبول داشت و همچنین به ملت ایمان داشت و زمانی که کسی با امام همراه نبود ایشان به آینده ای روشن امیدوار بود؛ ایشان تکلیف گرا بود و مسامحه نمی‌کرد.

امام خمینی سیاست را با معنویت آمیخته بودند

امام جمعه قم با بیان اینکه امام راحل سیاست را با معنویت آمیخته بودند، گفت: امام انسانی مقاوم بود که رهبری به آن اشاره کردند و مقاومتی که رهبری از آن سخن گفتند دارای مبنا است.

وی با اشاره به اینکه بر اساس نظر رهبری اگر مقاومت نکنیم و بخواهیم عقب نشینی کنیم دشمن پیشروی می‌کند، خاطرنشان کرد: عده‌ای برای ملت ایران نسخه می پیچند؛ در همین مسئله هسته ای روزی اوباما می گفت اگر بتواند پیچ و مهره‌های تجهیزات هسته‌ای ما را هم باز می‌کند ولی ملت ایستاد و مقاومت کرد تا به نتیجه رسید.

حسینی بوشهری با بیان اینکه هزینه تسلیم و عقب نشینی از مقاومت بسیار بیشتر است، یادآور شد: امروز هم عده ای از همسایگان هویت، استقلال و نفت خود را داده اند و بعد از آن گاو شیرده نامیده شدند و این ثمره تسلیم بودن در برابر دشمن است.

امام جمعه قم تاکید کرد: جامعه ای که در برابر دشمن ایستادگی کند هزینه نمی‌پردازد و استقلال و عزت کشور محفوظ می‌ماند؛ هزینه‌ای که بابت عقب نشینی و تسلیم باید پرداخت به مراتب بیش از هزینه ای است که در راستای مقاومت می‌پردازیم.

وی با بیان اینکه کشور ما دارای ظرفیت‌های بسیاری است و دشمنان روبه افول هستند گفت: طبق گزارش وزارت کشاورزی آمریکا ۴۱ میلیون نفر در این کشور گرسنه بوده و با گرسنگی دست و پنجه نرم می‌کنند.

امام جمعه قم گفت: باید مسؤولان همت کرده و به توصیه‌های رهبر عزیز و فرزانه انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای گوش فرا دهند و در این شرایط است که ما شاهد موفقیت در سایه مقاومت در برابر دشمنان خواهیم بود.