سیاسی

هشدار فرمانده نیروی زمینی ارتش به تحرکات دشمن

فرمانده نیروی زمینی ارتش ‌گفت: دشمن تخطی کند‌ چشمان تیزبین پدافند هوایی کشور‌مان ‌در کسری از زمان متجاوزان را فرومی‌نشاند.

امیر سرتیپ کیومرث حیدری شامگاه گذشته در یادواره شهدای مهدی‌شهر در مسجد صاحب‌الزمان (عج) این شهر اظهار داشت: امروز به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدای والامقام آن، نه‌تنها کشورمان قدرت دارد؛ بلکه به اقتدار رسیده است.

اخبار سیاسی- وی با طرح این پرسش که اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران چگونه به‌دست‌آمده و مصادیق آن چیست و اینکه چگونه می‌توان از آن پاسداری کرد افزود: سه مؤلفه بصیرت و رهبری ولی‌فقیه، همراهی مردم و نیروهای مسلح، پایه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور همیشگی و گسترده مردم بزرگ ایران در دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع مقدس را نمونه‌ای جاودان از حضور حماسی ملت بزرگ ایران در دفاع از کشور و انقلاب خود عنوان و خاطرنشان کرد: مردمی بودن یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است که آن را از دیگر نبردها و جنگ‌ها در دنیا متمایز می‌کند؛ چراکه در تمام جنگ‌های دنیا، دفاع از کشور بر عهده نیروهای مسلح است؛ اما این تنها در دفاع مقدس بود که حراست از مرزهای این کشور به خانواده‌های ایرانیان رسید.

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه شهدای والامقام انقلاب اسلامی نیز از جنس همین مردم بودند که به‌موقع راه خود را با تبعیت از ولی‌فقیه زمان خود پیدا کردند اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس بسیج مانند چشمه جوشان بود که سرچشمه آن در همه خانواده‌ها وجود داشت.

وی از نیروهای مسلح به‌عنوان پایه سوم اقتدار کشور نام برد و با اشاره به خدمات گسترده آنان در جریان زلزله کرمانشاه و سیل امسال در بسیاری از استان‌های کشور عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیست و هشتم فروردین امسال خدمت‌رسانی نیروهای مسلح در جریان سیل زلزله اخیر را مصداق آیه شریفه «اشداء علی‌الکفار و رحماء بینهم» دانستند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه نیروهای مسلح نماد قدرت کشور محسوب می‌شود یادآور شد: قدرت و اقتدار کشور با نیروهای مسلح به منصه ظهور می‌رسد.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به مصادیقی از اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما در به کرسی نشاندن حرف حق به تأسی از ولی امر خود، در پشت هیچ میز مذاکره این ترسیده و از کسی خجالت نکشیدیم.

وی گسترش عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه را از دیگر مصادیق اقتدار امروز کشورمان در منطقه و دنیا برشمرد و اضافه کرد: زمان انقلاب اسلامی ایران تنها در مساحت کشورمان محصور بود؛ اما امروز مرزهای کشور و منطقه را درنوردیده و انقلاب اسلامی عمق راهبردی پیدا کرده است.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران ‌با بیان اینکه امروز عراق، سوریه، لبنان و یمن از انقلاب اسلامی ایران جدایی ندارند عنوان کرد: امروز این کشورها عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران بوده و به‌عنوان یک اقتدار میدانی ظاهر شده‌اند.

امیر سرتیپ حیدری با اشاره به تلاش آمریکا برای نفوذ فیزیکی و فکری در کشورمان با اشغال عراق و افغانستان در سال‌های گذشته، از شکست همه توطئه‌های دشمنان علیه ملت بزرگ ایران به‌عنوان دستاوردی مهم برشمرد و با بیان اینکه دشمن همه توان خود را در عرصه‌های مختلف مانند جاسوسی، اقتصادی، فرهنگی و… به کار گرفته ‌تا در کشورمان نفوذ کند گفت: اما امروز به برکت رهبری هدایت‌های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا و خون شهدای والامقام انقلاب اسلامی و نیز همراهی مردم و قدرت نیروهای مسلح پرتو آن کشور شاهد اقتدار روزافزون ایران اسلامی در منطقه و دنیا هستیم.

وی با اشاره به ماجرای سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: امروز آسمان جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان دنیاست و جایی که دشمن تخطی کند؛ چشمان تیزبین پدافند هوایی کشور‌مان به او فرصت نمی‌دهد و در کسری از زمان متجاوزان را فرومی‌نشاند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران توقیف نفت‌کش ایرانی آدریان دریا در آب‌های جبل‌الطارق را دزدی دریایی خواند و ‌با بیان اینکه توقیف کشتی جمهوری اسلامی ایران در نقطه‌ای پرت از دنیا، دزدی دریایی و ناجوانمردانه‌ترین صحنه‌ها علیه کشورمان است تصریح کرد: اما امروز همه دیدند که جمهوری اسلامی ایران اجازه نداد تا عمر دزدی دریایی دشمنان از چند صباح تجاوز کند.

امیر سرتیپ حیدری با تأکید بر اینکه امروز همه باید از اقتدار موجود در کشور حفاظت و حراست کنند؛ «تبعیت محض از ولایت‌فقیه» و «اقتدا به شهدای والامقام انقلاب اسلامی» را ازجمله راه‌های حفظ اقتدار کشور برشمرد.