استانی سیاسی

حضور چهره‌های استانی برای نام‌نویسی در تهران
آغاز چهارمین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس

چهارمین روز ثبت‌نام داوطلبان حضور در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی آغاز شد.

سومین روز ثبت‌نام داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم از صبح امروز (چهارشنبه) در سراسر کشور آغاز شد.

ثبت نام  از ساعت ۸ الی ۱۸ در ۴۰۰ محل در سراسر کشور انجام می شود. 

مرحله ثبت نام داوطلبان از روز یکشنبه با دستور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور آغاز و تا شانزدهم آذرماه ادامه دارد.

براساس این گزارش، داوطلبان می­‌توانند به منظور اعلام داوطلبی خود در مهلت تعیین شده با همراه داشتن مدارک زیر به وزارت کشور، فرمانداری­‌های مراکز حوزه­‌های انتخابیه، سفارتخانه­‌ها، کنسولگری­‌ها یا نمایندگی ‌های سیاسی جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور مراجعه و اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند.

** مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در انتخابات چیست؟

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام به شرح ذیل است:

اصل کارت ملی و یک نسخه تصویر آن
اصل شناسنامه عکس­دار و یک نسخه تصویر کلیه صفحات آن
یک قطعه عکس ۴*۳ جدید
اصل و یک نسخه تصویر آخرین مدرک تحصیلی معتبر (حداقل کارشناسی ارشد و یا معادل آن)
اصل و تصویر گواهی رسمی مبنی بر قبول استعفاء و عدم اشتغال در پست و مقام و مشاغل مشمول استعفای موضوع ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی
اصل و یک نسخه تصویر کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا کارت معافیت دائمی و یا مدرکی معتبر دال بر روشن بودن وضعیت مشمولین خدمت وظیفه عمومی.

*حضور مجدد آقاتهرانی در فرمانداری تهران

حجت‌الاسلام مرتضی آقاتهرانی برای دومین‌بار و به منظور تکمیل روند ثبت‌نام خود در انتخابات مجلس شورای اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) در ستاد انتخابات کشور حضور یافت.

محمدرضا خباز نماینده سابق مردم کاشمر در مجلس و استاندار سابق سمنان برای ثبت نام در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران وارد ستاد انتخابات فرمانداری تهران شد.

* ثبت‌نام برادر شهید فهمیده با همراهی حسین‌الله‌کرم

حسین الله‌کرم فعال سیاسی با حضور در محل ستاد انتخابات وزارت کشور که برای همراهی ثبت‌نام مجید فهمیده (برادر شهید فهمیده) حضور یافته بود،‌ گفت: امروز آمده‌ام که تودیع‌گر دهه اول انقلاب باشم و آن را تحویل برادر شهید فهمیده دهم.

وی افزود: طبق فرمایش مقام معظم رهبری دهه دوم انقلاب اسلامی مختص جوانان است و لذا امثال من دیگر نمی‌توانند این کار را دنبال کنند و به همین دلیل باید کارها را به جوانانی چون آقای فهمیده بدهند.

*ثبت‌نام نماینده قائمشهر در انتخابات از حوزه انتخابیه تهران

سید علی ادیانی نماینده مردم قائمشهر در مجلس دهم بعد از ثبت نام در دوره یازدهم مجلس در ستاد انتخابات کشور گفت: من از حوزه انتخابیه تهران برای حضور در یازدهمین انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردم.

وی افزود: من عضو شورای مرکزی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس هستم و زمانی که از شهرستان نیز در انتخابات شرکت می‌کردم در لیست نیروهای ارزشی و انقلابی قرار می‌گرفتم.

ادیانی در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه چرا برای نامزدی از تهران، قائمشهر را رها کرده اید، ادامه داد: قائمشهر را رها نکرده ام. برخی دوستان از من تقاضا کردند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا از مشکلات خزر خسته شده اید که می خواهید از تهران نامزد شوید گفت: البته اجازه نمی دهیم مسئله خزر اتفاق بیفتد. چون آن را به ضرر کشور می‌دانیم؛ ما شمالی‌ها نگهبان میراث ملی هستیم.

*نماینده کاشمر هم از حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرد/ «منابع مالی تبلیغاتم را شفاف سازی می‌کنم»

بهروز بنیادی نماینده مردم کاشمر در مجلس در حاشیه حضور خود برای ثبت نام در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سوال که چرا باید مردم دوباره به شما در دوره جدید رای بدهند؟ تصریح کرد: بنده در دوره فعلی نماینده مردم شریف کاشمر و شریف آباد بودم و قطعاً باید از مردم سوال کنید که وظایفی که من به عنوان نماینده در مجلس دارم که زبان گویای آن ها برای بیان مشکلات و کاستی های آنها باشم و مطالبات آنها را با توجه به تبعیض نانوشته‌ای که در بودجه ریزی کشور وجود دارد را انجام داده‌ام یا خیر.

بنیادی در پاسخ به این سوال که آیا حاضر هستید منابع مالی تبلیغاتی تان را شفاف سازی کنید؟ تصریح کرد: قطعاً همین طور خواهد بود و مردم لازم است که بدانند کاندیداهایی که قرار است به او رای بدهند از کجا ارتزاق می‌کند و چه گروه‌هایی از او حمایت می‌کنند.

* رسایی ثبت‌نام کرد/ نام‌نویسی ۲ نماینده تهران

حجت‌الاسلام حمید رسایی نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس با حضور در ستاد انتخابات کشور در حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرد.

داوود محمدی و مهدی شیخ هم با حضور در ستاد انتخابات کشور برای حضور در حوزه انتخابیه تهران نام‌نوسی کردند.

*منادی: هزینه‌های انتخاباتی باید شفاف باشد

علیرضا منادی دیگر نماینده‌ ادواری بود که با حضور  در ستاد انتخابات وزارت کشور از حوزه انتخابیه تبریز نام‌نویسی کرد.

علیرضا منادی سپیدان نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی  فارس پس از ثبت نام در یازدهمین دوره انتخابات مجلس در ستاد انتخابات کشور گفت: من در شش دوره‌ای که در انتخابات شرکت کردم، مستقل بودم.

وی درباره نقطه‌ضعف مجلس دهم، گفت: با آنکه ۱۰ دوره از نظام پارلمانی در چهل ساله انقلاب را گذرانده‌ایم، اما عواملی باعث شد که مجلس از ابتدا با قدرت تشکیل نشود. 

نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نبود قدرت و کارآمدی مجلس به لیست‌بازی برمی‌گردد که مردم به لیست‌هایی رأی دادند که فکر نمی‌کردند که کلاهی بزرگ به سرشان برود. 

وی خاطرنشان کرد: نظارتی بر لیست‌های تنظیم شده صورت نگرفت و درنتیجه شاکله‌ای ضعیف از مجلس شکل گرفته است. 

منادی گفت: نظارت و قانون‌گزاری در مجالس ما ضعیف بوده و توانسته عوارضی را در جامعه‌مان ایجاد کند که دامنگیر مردم و مسؤولان شده است و درنهایت چالش به وجود آورده است. 

منادی با بیان اینکه به صورت مستقل در انتخابات حضور پیدا کردم، اما خیلی از جریانات، طیف‌ها و لیست ها به دنبال قرار دادن نام من در بین لیست‌های اصولگرا و غیراصولگرا هستند، ادامه داد: من منتظر هستم تا نتیجه تأیید صلاحیت‌ها نهایی شود.

وی درباره اعلام شفاف هزینه‌های انتخاباتی‌اش گفت: من به این موضوع اعتقاد دارم، چرا که حضرت امیرالمؤمنین(ع) از مسؤولین بارها خواسته بودند که باید امورات مدیریت هم اظهار شود و هم شفاف باشد، لذا باید همه چیز برای مردم عیان و آشکار باشد.